Stephen Mallory

Stephen Mallory
USA szenátor
Hivatali idő
1851. március 4. – 1861. január 21.
ElődDavid Yulee
UtódAdonijah Welch
Amerikai Konföderációs Államok tengerészeti miniszter
Hivatali idő
1861. március 4. – 1865. május 2.
Előda pozíció újonnan keletkezett
Utóda pozíció megszűnt

Született1812[1][2]
Trinidad, Brit Nyugat-Indiák
(ma Trinidad és Tobago)
Elhunyt1873. november 9.
Pensacola, Florida (60 évesen)
SírhelySt. Michael's Cemetery
PártDemokrata Párt (Amerikai Egyesült Államok)

HázastársaAngela Sylvania Moreno
GyermekeiStephen Mallory II
Foglalkozásügyvéd, politikus
Valláskatolikus

Stephen Mallory aláírása
Stephen Mallory aláírása
A Wikimédia Commons tartalmaz Stephen Mallory témájú médiaállományokat.

Stephen Russell Mallory (Trinidad, 1812Pensacola, 1873. november 9.) az Amerikai Egyesült Államok Demokrata párti szenátora 1851-től 1861-ig Florida állam képviseletében. Ennek nagy részében a tengerészeti bizottság tagja volt, ahol sürgette, hogy az Egyesült Államok flottája vegye fel a versenyt a brit és francia flottával, a világ vezető tengeri hatalmaival. Törvénytervezetet nyújtott be és szavazásra vitte, hogy a sztenderdnek meg nem felelő tiszteket nyugállományba küldjék.

Mallory nem volt aktív szecesszionista, de az elszakadáskor követte államát. Az Amerikai Konföderációs Államok megalakulása után Jefferson Davis elnök kinevezte tengerészeti miniszternek, és ezt a pozíciót a Konföderáció bukásáig töltötte be. Mivel a tengerészeti ügyekben nagyjából minden honfitársa érdektelennek bizonyult, ezért saját belátása szerint, az USA szenátusában tanult irányelvek alapján formálhatta a haditengerészetet. Néhány ötlete, mint a páncélzatnak a hajóépítésbe foglalása sikeresnek bizonyult és ezt az eljárást a világ minden más tengerészete is követni kezdte. A minisztérium adminisztratív bénultsága azonban gyakran hátráltatta az ügyeket. A háború folyamán politikai támogatottságát a New Orleans eleste miatt elrendelt kongresszusi vizsgálat gyengítette. A tanúvallomások hónapokig tartó meghallgatása után a vizsgálóbizottság arra a következtetésre jutott, hogy Mallory részéről nem történt mulasztás, így nem terheli felelősség.

A kormány a háború végén kiürítette Richmondot, és elmenekült; ekkor Mallory lemondott és több más miniszterrel együtt árulás vádjával bebörtönözték. Több mint egy évet ült börtönben, mielőtt a közvélemény megenyhült volna és Andrew Johnson elnök megkegyelmezett neki. Floridába hazatérve ügyvédként praktizálva tartotta el családját. Kegyelmi feltételei között szerepelt, hogy közéleti pozícióra nem megválasztható, ezért véleményét újságoknak írt leveleiben tette közzé. Egészsége fokozatosan hanyatlott, de haláláig nem vált magatehetetlenné.

Fia, Stephen Russell Mallory Jr. szintén Florida kongresszusi képviselője és szenátora lett.

  1. English Wikipedia community: Wikipedia (angol nyelven)
  2. Find a Grave (angol nyelven)

From Wikipedia, the free encyclopedia · View on Wikipedia

Developed by Tubidy